Соціальна, інформаційна та експертна мережа
випускників Національної академії державного
управління при Президентові України
та її регіональних інститутів

ВГО "ЕЛІТА ДЕРЖАВИ" вітає доктора наук з державного управління Ірину Кравчук (псевдонім авторки - Ярина Мавка) із виданням художньо-філософської книги "Світ, що танцює".

Ірина Кравчук (пряма мова):


Хочу розповісти про ідею та змісти книги «Світ, що танцює»,


Вірші – це тут і зараз, яке було колись. А так хочеться ці миті скласти у скриню і потім розглядати їх, як намистинки – через багато-багато років.


Разом з тим вірші – як птахи: ніби й із твоїх рук, та кожен бачить в їхніх шляхах небом щось своє.


Чому «Світ, що танцює»? Бо відчуваю себе світом, який танцює танок життя. Відчуваю світ усередині себе і зовні. Якщо цього не бачити, то все навколо здається безглуздим. Якщо придивитися, то цей танок світу відчутний, у ньому є своя краса, сенс, і логіка.


Ця книга назріла ще у 2015 році. У збірці зібрані вірші з 2013 року по 2018 рік. Також додала сюди улюблені вірші з попередніх збірок.

Трохи про творчий задум розділів книжки.


Для мене мандрувати і танцювати – як дихати. Тому перший розділ «Іноді плаття пахнуть іншим містом» і другий розділ «Світ, що танцює» – саме про це. В мандрівці ніби відриваєшся від свого коріння та звичного контексту й краще відчуваєш себе поза країною походження і рідною культурою. Екран життя стає прозорий. Либонь, я – людина світу.


«Світ, що танцює» – це окремий світ людей, що танцюють, паралельна створена реальність, в яку повертаються, від якої залежать, яка лікує, відкриває та допомагає пізнавати себе й інших людей. У чомусь ілюзія, в чомусь – проєкція життя.


Третій розділ – «СВОБОДА пахне димом» – це вірші, які народилися під час Революції гідності в Україні в 2013–2014 роках. Це злам, це крик, це свобода. Вони звучали під час літературних читань у Київській міській державній адміністрації та Українському домі в ті часи.


Четвертий розділ – «Crazy people» – про найніжніші почуття, кохання, любов, еротику, дружбу, радість і біль, мої втечі та повернення. Розділ про любов, у якій почуваюся вдома. Буває, стрічаєш людину, яку ніби знаєш усе життя, а може, й не одне життя. І з нею затишно і тепло.


П’ятий розділ – «Твої речі ще говорять зі мною» – передає мій досвід відпускання у засвіти двох близьких людей, відчування без присутності, любов, коли вже людини немає. Одна людина пішла зі спокоєм на серці, пів року перебуваючи більше нагорі Там, ніж Тут. Друга людина ще навіть за кілька тижнів до смерті планувала одужати й написати книжку.

У шостому розділі «… я нитка в гойдалці зі світла» моя внутрішня філософиня розмірковує про вічне і миттєве у житті, хто ми і звідки прийшли, навіщо ми тут.


Сьомий – «Стежки щасливих людей» – розділ про буття тут і зараз, хоч би де я була: в горах, у літі чи зимі.

Я вже отримала відгуки на свою книгу від


Алли Марченко, поетеси та соціологині, яка пише докторську в Варшаві
https://www.facebook.com/alla.marchenko.3

Ольги Піддубчак, кандидата наук з державного управління, громадського діяча та письменниці
https://www.facebook.com/piddubchakolga

Дякую їм за чарівні відеочитання уривків з моєї книги https://www.facebook.com/iryna.kravchuk.7/posts/3545003792209060

Хай вам легко читається і відкривається світ через вірші. І він таки танцює.

Відгук на книгу творчої спільноти «Жінка-Українка» за посиланням:
http://ukrainka.org.ua/node/9092?fbclid=IwAR3Wm7xi_8o2E30nSvSgsF7MPPM5SYw0uhl-d-7N0GmgWK490SJu8RjMo_w

Книгу можна придбати, звернвшись до авторки: https://www.facebook.com/iryna.kravchuk.7

QR code

Кроки влади щодо євроінтеграції Ви оцінюєте

Категорія: Опитування, Всього голосів: 162